The Национална историческа пътека Pony Express е Национална историческа пътека на САЩ честване на маршрута на пощенската услуга през Стария Запад, между Сейнт Джоузеф, Мисури и Сан Франциско, Калифорния, от 3 април 1860 г. до октомври 1861 г. Изумителен факт е, че писмо може да бъде доставено през 1800-километровата пътека само за 10 дни.
Разберете
Създадена е през 1859 г. като Leavenworth and Pike's Peak Express Company от 1859 г. През 1860 г. компанията става Central Overland California и Pikes Peak Express Company, основана от Уилям Х. Ръсел, Александър Майорс и Уилям Б. Уодел. Веднага щом млад ездач прокара пътека през половината континент, технологията замени начините на конник. Телеграфът успя да направи същото, по-бързо и по-евтино. А до 1869 г. трансконтинентална железница направи възможно бързото изпращане на стоки с всякакво тегло.
Пътуването по Националната историческа пътека на Пони Експрес се извършва до голяма степен за историческото разбиране на миналото; има обаче много причини, поради които трябва да посетите пътеката. Първо, разбира се, е изучаването на Pony Express. Второ са паралелните истории на Орегонската пътека, California Trail и Mormon Trail. И накрая, пътуванията ви ще ви отведат по едни от най-спиращите дъха гледки в САЩ. Този маршрут се фокусира върху Pony Express, но ще вземе допирателни, когато това е необходимо.
приготви се
Първо и най-важно, вземете карти. Съвременната междудържавна система не ви води по пътеките; Interstates са проектирани за скорост и ефективност, но пътеката Pony Express е проектирана за различен тип ефективност. Тази ефективност се основаваше на, а не на пресъздаване на колелото.
Както бе споменато по-горе, три пътеки вървят в същата обща посока като Pony Express, а Pony Express се възползва от установените маршрути, за да поддържа разходите ниски.
Докато пътувате на разстояние от междудържавното, запазете ориентацията си за себе си. Най-лошото нещо, което може да се случи по по-голямата част от пътеката, е да се обърне и да се наложи да върви назад, за да се върне по правилния път.
Качи се
Карай
Този маршрут обсъжда маршрут на пътуване от Мисури до Калифорния. Най-логичният маршрут започва в Мисури и пътува на запад.
Дестинации
По пътеката могат да се намерят паметници, маркери, музеи и исторически сгради.
Мисури
- 1 Национален музей на граничните пътеки, 318 Западен Тихи океан, Независимост, ☏ 1 816 325-7575. Въпреки че това не е директно по пътеката, ако започвате пътуването си, около района на Канзас Сити, това е чудесно място за посещение, за да получите поглед върху историческия пейзаж.
Мисури е известен с няколко американски президенти. Докато сте тук Независимост, можете да видите дома на президента Хари С. Труман.
Свети Йосиф
- 2 Пони Експрес музей, 914 Penn St, St Joseph, ☏ 1 816-279-5059, без такса: 1-800-530-5930, факс: 1 816-233-9370. Март-ноември: M-Sa 9 AM-5PM, Su 11 AM-4PM; Декември-февруари: M-Sa 9:00 - 16:00, неделя 11:00 - 16:00. Музеят Пони Експрес е транспортен музей в Сейнт Джоузеф, Мисури, документиращ историята на Пони Експрес, първата бърза пощенска линия през Северноамериканския континент от река Мисури до тихоокеанското крайбрежие. Възрастен $ 6, възрастен $ 5, студент $ 3, под 6 Безплатно.
- 3 Патей Хаус.
Канзас
Айова
Небраска
- 5 Гара Рок Крийк, Феърбъри.
- 6 Калифорнийски хълм, Бруле.
- 7 Държавен парк Ash Hollow, Lewellen.
- 8 Национален паметник на Скотс Блъф/ Мичъл проход, Геринг.
- 9 Коминска национална историческа забележителност, Бриджпорт, без такса: 1 308-586-2581. Ежедневно от 9:00 до 17:00. Възрастни $ 3, притежатели на NPS Pass карти $ 2, деца безплатно.
Колорадо
Уайоминг
- 10 Форт Ларами NHS / Bedlam Ruts, Форт Ларами.
- 11 Регистрирайте Cliff & Sand Point Station, Гернси.
- Авеню на скалите, на Poison Spider Road западно от Каспър.
- 12 Независима скала, на река Суитуотър.
- Дяволска порта, на река Суитуотър. Кратък поход.
- Южен проход, Южен проход близо до Южен проход. Кратък поход.
- Малкият емиграционен каньон. Малък емиграционен каньон: Мормонски плосък до Голяма планина, 4,5 мили 4x4 и конски достъп (обширни сегменти от пътеки).
- Орегон пътека път. Път на Орегон: Милс, WY до WYO-220, северно от Скалата на независимостта, 41,5 мили (Long Hike (достъп до обширни сегменти от пътеки))
- Южен проход Сегмент. Сегмент на южния проход: Скала за независимост до раздялата на пътищата, 125 мили (дълъг поход (достъп до обширни сегменти от пътеки)); Раздяла на пътищата: край на южния проход
- Форт Бриджър до Мъди Крийк. Форт Бриджър до Мъди Крийк: приблизително 14 мили (Long Hike (достъп до обширни сегменти от пътеки))
- 13 Тълкувателен център на Националните исторически пътеки, Каспър.
Юта
- BLM Backcountry Byway. От Fairfield до Ibapah: 133 мили (Long Hike (достъп до обширни сегменти от пътеки))
- 14 Музей на държавния парк Camp Floyd.
Невада
- 15 Форт Чърчил Държавен исторически парк, Сребърни извори. Фортът защитава ранните заселници и пощата Express Pony работи и сега се поддържа в състояние на арестуван гниене.
Калифорния
- 16 Сграда на Б. Ф. Хейстингс (Пони Експрес Терминал), 1006 2-ри St, Сакраменто. Беше западната крайна точка на Pony Express. Сградата е национална историческа забележителност и сега съдържа посетителския център на града.
- Посетителски център, 1002 2-ри Св, ☏ 1 916-808-7644. Чудесна отправна точка за екскурзии из целия регион Сакраменто. Безплатно.